sensuous
Tydzień temu
http://www.rmf.fm/polecamy/koncert/plakaty/jose-carreras-w-toruniu.jpg

To będzie wydarzenie bez precedensu w 777- letniej historii Torunia. 31 lipca 2010 roku na stadionie imienia Mariana Rose (Motoarena) wystąpi jeden z najwybitniejszych tenorów wszech czasów: José Carreras. Koncert, organizowany przez RMF Classic oraz Miasto Toruń, będzie miał niecodzienną oprawę. W rezultacie będzie nie tylko wielkim widowiskiem muzycznym, ale też niezapomnianym spektaklem.

José Carreras to niekwestionowana gwiazda światowej muzyki. W swojej karierze występował na wszystkich najważniejszych scenach operowych świata, od City Opera w Nowym Jorku poprzez londyńską Covent Garden po mediolańską La Scalę. W każdym przypadku podbijał widownię brzmieniem swojego głosu. Jego nagrania zostały uhonorowane wieloma Platynowymi i Złotymi Płytami. Jest laureatem i posiadaczem wielu nagród, medali i tytułów. Został wybrany i doskonale się sprawdził w roli Dyrektora Muzycznego Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, w 1992 roku.

José Carreras wielką popularność zyskał dzięki słynnym Koncertom Trzech Tenorów. Po raz pierwszy Placido Domingo, José Carreras i Luciano Pavarotti zaśpiewali razem w 1990 roku w rzymskich Termach Karakalli. Nagranie z tego koncertu stało się największym przebojem fonograficznym w historii muzyki poważnej (w ciągu trzech miesięcy sprzedano na świecie trzy miliony płyt i kaset!) i otrzymało nagrody: British Award, Grammy, Edison Award. Także późniejsze koncerty: José Carrerasa, Luciano Pavarottiego i Placido Domingo cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem.

Koncert w Toruniu odbędzie się 31 lipca. Jego początek zaplanowano na godzinę 20:30. José Carrerasowi towarzyszyła będzie wspaniała ukraińska sopranistka Natalia Kovalova. Orkiestrą dyrygował będzie Hiszpan David Gimenez. Koncert potrwa prawie dwie i pół godziny. W jego trakcie usłyszymy wiele przebojów zarówno muzyki poważnej jak i muzyki rozrywkowej w niecodziennej interpretacji wybitnego tenora.

Koncert w Toruniu będzie dopiero piątym w historii występem José Carrerasa w Polsce. Warto jednak dodać, że nigdy dotąd hiszpański tenor nie dawał w naszym kraju dużego koncertu plenerowego. A te bez wątpienia są jego specjalnością. Wystarczy przypomnieć chociażby koncert na stadionie Camp Nou w Barcelonie w 1999 roku, gdy występ Hiszpana oklaskiwało ponad 70.000 fanów muzyki, czy też ubiegłoroczny koncert w Neapolu także dla blisko 70.000 widzów.

Bilety na koncert José Carrerasa w Toruniu można kupować od 28 maja, za pośrednictwem strony internetowej: www.ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży rozmieszczonych na terenie największych miast.

Na koncert zapraszają RMF Classic, Miasto Toruń oraz firma Prestige.


Podobne tem