claptrap
10 kwiecień 2010 - 13:40
Już pewnie każdy dowiedział się o tej tragedii..... Nie ma co pisać tutaj faktów. Dowiedziałem się w drodze i z początku nie doszło to do mnie, ale teraz to :s

Tak się wielu śmiało, że dobrze jakby go nie było to mają...

Po prostu szkoda i tyle. Jakim człowiekiem nie był, to jednak głowa państwa, którą sami sobie ludzie wybrali.

I teraz nagle natłok oznak współczucia dla ofiar. Robi się tak jak było z Michaelem Jacksonem. Tak czy inaczej - tragedia.
Wujaszek
10 kwiecień 2010 - 15:44
Ciężko w to uwierzyć. Jednak płakać nie będę- był to dla mnie obcy jakby nie patrzeć człowiek. Jedynie wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych. Straszna śmierć ...
Enke (Adrian)
10 kwiecień 2010 - 20:07
Szczere wyrazy współczucia dla rodzin! Bądź co bądź ale takie rzeczy tylko w polsce się mogą wydarzyć... <szok> przecież starciliśmy całe dowództwo wojska, prawie wszystkich ludzi z kancelarii prezydenta, kilkunasty księży, prezesa banku narodowego. Nie będe się wypowiadał czyja to była wina.. czy maszyny czy człowieka bo to nie ma sensu, ale wiem jedno tyle ważnych osobistości nie powinno lecieć jednym lotem!
faceless
11 kwiecień 2010 - 08:05
Wogóle nie porównywałabym tego z Michaelem Jacksonem. Dla mnie to dwie różne bajki.
A co do tego co napisałeś,że ludzie mówią,że lepiej żeby go nie było to chyba raczej chodziło o to,żeby go nie było w rządzie. A nie wogóle...
Tragedia to fakt.
Ale też wielu ludzi na co dzień umiera w różnych okolicznościach o których się nie mówi.
I nie posądzajcie mnie o brak współczucia
claptrap
11 kwiecień 2010 - 11:37
To jednak była głowa państwa i to normalne że jest żałoba itp. Zwłaszcza że wydarzyła się taka tragedia.

Porównanie z MJ dotyczyło tylko i wyłącznie wybuchu takich znaczków: [*] i innych tego typu rzeczy w internecie.

Wczoraj oglądałem mecz Real-Barca i wtedy dotarło do mnie jaka to tragedia.... :( Cały stadion zamilkł na 2 minuty, a piłkarze grali z czarnymi opaskami. Także cały świat nam współczuje.
Wujaszek
11 kwiecień 2010 - 16:13
W Brazylii trzydniowa żałoba. Ciekawie jak zareagowało USA? Przecież tam też mamy sporą Polonię.
claptrap
11 kwiecień 2010 - 18:29
Mnie najbardziej zdziwiło postępowanie Rosji. Pierwsi złożyli kondolencje i pierwsi ogłosili żałobę. Czyżby ta katastrofa miała zmienić nasze stosunki z Rosją? Bardzo bym sobie tego życzył.

Teraz muszę stwierdzić, że za dużo tego już. Każdy z nas na pewno w sobie przechodzi tę tragedię, ale to co robią media to żenujące.
sensuous
11 kwiecień 2010 - 20:38
Chociaż nie interesuje się polityką to w pierwszej chwili był to dla mnie szok i w ogóle to do mnie nie docierało. Chyba nadal nie dociera(?)
To takie nagłe, niespodziewane, niepotrzebne? ..

Fakt, nie znałam go, był mi obcy.. był tylko albo raczej aż prezydentem naszego kraju. Jednak to co dzieje się w mediach sprawiło, że czuję w połowie to, co czułam 2 miesiące temu.
Wiadomości nie śledzę, to nie na moje nerwy .. sam fakt tej tragedii i tak wyprowadził mnie z normalnego rytmu. Wystarczy mi, że rodzice o tym mówią. Przemogłam się jedynie na relację z powitania trumny z ciałem prezydenta. Wiecie, co mnie mile zaskoczyło? Ta jedność Polaków. Mimo konfliktów, nieporozumień w obliczu takiej tragedii narodowej umiemy o tym wszystkim zapomnieć, by jednoczyć się w bólu i modlitwie. Tak, modlitwa jest najlepszym lekarstwem na to wszystko. Jej nigdy za wiele.

/tyle ode mnie na ten temat.


Podobne tem