Problem z gramofonem uciążliwe buczenie

Kategoria: Forum Elektronikapavulon90
06 marzec 2008 - 08:39
Witam!
Mam pewien problem z gramofonem, mam nadzieje że ktoś pomoże mi w jego rozwiązaniu, bo u mnie z elektroniką dość cienko :P Postaram się problem opisać jak najdokładniej.
A więc chodzi o to, że w momencie włączenia wzmacniacza, buczy w głośnikach. Posiadam dość stary amplituner Zodiak, ale radio gra w porządku. Gramofon jest troszeczke nowszy, więc posiada wyjścia chin chan (zodiak din-5). Tak więc zastosowałem przejściówkę. Kabel z uziemieniem odchodzący od gramofonu podłączyłem go wzmacniacza (przykręcając go do śruby w metalowym spodzie zodiaka), ale nadal buczy. Dopiero gdy dotykam albo gramofonu, albo wzmacniacza, buczenie ustępuje, choć, gdy gramofon jest wyłączony, słychać nadal delikatne buczenie. Próbowałem już wszystkiego. Podłączanie gramofonu jak i wzmacniacza do kaloryfera, do uziemienia w kontakcie...i nic. Jak buczało tak buczy. Posprawdzałem wszystkie kabelki w gramofonie, przy wkładce, wszystko wygląda ok. Podejrzewam że to może przejściówka z chin chan na din, ponieważ kupiłem ją na bazarze, ale pewności nie mam.
Dodam jeszcze ,że gdy połączę czymś metalowym w jednym kanale dwa kabelki (jest to chyba masa i dźwięk), wtedy w drugim kanale głos jest idealny. No, tylko że wtedy dźwięk jest w jednym głośniku.

Tak więc o co mam zrobić? Wymieniać przejściówkę, czy dobrze uziemić w jakiś inny sposób? A może jest to wina gramofonu, lub wzmacniacza? Proszę o rade!!! :)


Podobne tematy:
- 15 lat wcześniej bez problemu byłby w fabryce
Rajd Tofas po OS9: Problemy Sołowowa
Barum po drugim dniu - Pech liderem, Campos i Thiry z problemami
Łotwa po pierwszym dniu - problemy Kuchara
Dakar: oes odwołany i problemy z paliwem
[sprzęt] problem, dziwne buczenie