Co by było bez komputerów...?

Kategoria: Forum AV-SchoolVertilly
18 maj 2009 - 22:13
Komputery są wszędzie. Chyba. To napewno jeden z najważniejszych, najpopularniejszych wynalazków. No właśnie, co by było, gdyby ich NIE WYNALEZIONO? Jakieś oryginalne spekulacje?
kot behemot
19 maj 2009 - 10:15
Hmm, interesujące pytanie. Trudno mi sobie wyobrazić taką sytuację. Myślę, że ludzie dążą do tego, żeby tworzyć nowe wynalazki. Leży to w ich naturze. I oczywiście rywalizacja chociażby między krajami, kto jest lepszy w te klocki. Jeśli nie komputer - prawdopodobnie byłaby to jakaś maszyna do niego podobna. Ewentualnie, powrót do natury i życia w jaskini - też ciekawa opcja... :rolleyes:
Iros
19 maj 2009 - 10:27
Gdyby nie było komputerów to:

1. Ludzie mieliby więcej czasu.

2. Rozmawialiby ze sobą zamiast godzinami gapić się w ekran.

3. Więcej przebywaliby na świeżym powietrzu a nie tylko w nieklimatyzowanych pomieszczeniach w zjonizowanym przez monitor wozduchu.

4. Bawiliby się ze swoimi pociechami.

5. Czytaliby książki.

6. I ogólnie byliby zdrowsi, szczęśliwsi i pełni wiary, nadziei i ufności.
grzybek110
19 maj 2009 - 14:21
Nic.

Nie bylo by tylu ludzi na swiecie ze wzgledow niewystarczajacego tepa produkcji.
Ziemia bylaby mniej zanieczyszczona.
Spadl by popyt na okulary
Nie bylo by potrzebne tyle pradu
Nie bylo by tyle medycyny
Nie byloby tasm produkcyjnych
Nie byloby wszystkiego co jest udoskonalona wersja prototypu, np zarowki czy samochodu.

Gdyby nie bylo komputerow swiat wygladalby identycznie jak w latach 50, nieznacznie polepszyly by sie warunki mieszkalne. Komputery sa jedynie akceleratorem postepu, osiagnelibysmy to samo co teraz tyle ze duzo pozniej
marcinx012
19 maj 2009 - 14:27
Do wypowiedzi poprzedników dodam tylko, że moim zdaniem, dzień w którym powstałby komputer i tak by kiedyś nadszedł.
Q'bot
20 maj 2009 - 01:22
Hmm.. tylko co rozumieć poprzez komputer? Bo chyba pierwszego PC nie miałeś na myśli?
Układ scalony?
Pewnie byłoby jak w Falloucie tylko bez pimp-boy'a ;]
Nie byłoby tego forum, konkursu jak i pozostalibyśmy bez żadnych perspektyw zawodowych na przyszłość...
Nie byłoby niczego... Zostałby Kononowicz
Vertilly
20 maj 2009 - 14:56
Miałem na myśli nawet te, co zajowały nawet całe pomieszczenia.
Komputerami można też objąć inne urządzenia liczące, zdolne do podjęcia czynności, czyli kalkulatory, odtwarzacze video (np.: DVD, MP4) i inne przedmioty.
Oj, chyba wziąłem za duży zakres... Bez tych rzeczy, to dalej przepisywałoby się księgi przez życie lub jeśli wynaleziono i usprawniono drukarstwo, to i tak wszelkiego rodzaju lektury byłyby z stosunkowo małym nakładzie do populacji na świecie. Inaczej mówąc - zero automatyzcji (chyba, że człowiek obsługiwałby sam maszyny usprawniające dane czynności, ale to i tak nie to samo co automatyka).
grzybek110
20 maj 2009 - 18:51
Za duzy zakres? Wydaje mi sie ze mowiac komputery mamy na mysli wszystkie maszyny liczace zdolne do wykonywania w.w. funkcji, tym bardziej elektroniczne. Bez komputerow swiat wygladalby tak jak 50 lat temu, nic dodac nic ujac
dellen
26 maj 2009 - 21:22
Jak by nie było komputerów to by wymyślono co innego:P

Nie ma takiej opcji, a gdyby nawet była, to bez komputerów byłoby kiepsko. To prawie jak bez elektryczności i wody.
Vertilly
02 czerwiec 2009 - 15:21
Faktycznie... To prawie jak era naszych przodków... z kamienia łupanego :wacko: Komputery i Internet są "uzależnieniami ludzkości". Mam na myśli, że tak szybko się rozprzestrzeniły, tak szybko ogranęły dziedziny życia i pracy, że już tak szybko się ich nie pozbędziemy. Inaczej mówiąc - gdyby nie komputery, to byłby okres wczesnej nowożytności. Musielibyśmy robić wszystko manualnie (no przynajmniej większość czynności). Tak sądzę.
szal0ny
02 czerwiec 2009 - 15:56
A wyobraźmy sobie życie bez koła, elektryczności, mechaniki, innych tego typu rzeczy, wrócilibyśmy do epoki kamiennej....

Po to istnieje rozwój człowieka aby ułatwiał sobie życie (życzę powodzenia osobie w przesunięciu bloku skalnego bez użycia koła)
Gdyby nie rozwój nie było by zdobywców. A co ciekawe, lepiej znamy przestrzeń kosmiczną niż podmorskie głębiny.
Vertilly
02 czerwiec 2009 - 20:45
Hahaha! Już sobie wyobrażam Flinstonów na jawie! :lol: Euro 2012 i kamienie wokół (pominęłem wiele "niekamiennych" szczegółów niezbędnych do realizacji). Pseudokibice w szmatkach z zwierząt i zamiast basebolami, miotają siebie nawzajem maczugami z kamienia. Hahahaha!!! :P

Faktycznie szal0ny, człowiek ma rozum, po to, aby myśleć (odczuwam jakieś wątpliwości... :huh:). Gdyby nie wiele mechanicznych i komputerowych wynalazków, to chyba istota ludzka nie małaby chyba sensu. Dzięki tym tworom naukowym, nie byłaby tak rozminięta medycyna, telekomunikacja, sprzęty o skomplikowanej budowie, które bez komputeryzacji raczej by nie powstały i nie wiem co jeszcze...
grzybek110
03 czerwiec 2009 - 14:25
Gdyby nie wiele mechanicznych i komputerowych wynalazków, to chyba istota ludzka nie małaby chyba sensuNie mialoby sensu? Technologia nie stanowi jedynego powodu dla ktorego istniejemy. A w edenie niby mieli technologie? Nie, czlowiek zyl sobie spokojnie nie martwiac sie o tyle czynnikow ze strony srodowiska, jak dzisiaj. Nie bylo szkoly, pracy, sklepow, komputerow, czlowiek robil co chcial. Co jedynie glownym jego zamierzeniem bylo przezyc, zdobyc zarcie i na tym opieral swoje dzialania. Technologia ulatwia zycie, nie stanowi jego sensu. Nie bylo by medycyny - czlowiek zylby krocej ( tak zreszta bylo), nie bylo by komputerow -wszystko dzialoby sie duzo wolniej i mniej wydajniej ( tak tez bylo), nie bylo by profitow z technologii - czlowiek bylby zwierzeciem ( tak tez przeciez bylo ). Zawsze jest jakas opcja.
Vertilly
03 czerwiec 2009 - 17:30
Przyznaję Ci rację grzybek110, ale miałem pod tym zdaniem co innego na myśli. Pod tą składnią, chciałem wyrazić to, że gdyby człowiek nie myślał, to miałby bardzo niskie znaczenie w przyrodzie. Nie jest ani silny, szybki, itd. Te wszystkie pomysły, nie tylko materialne, dają mu szczytowe miejsce w gałęzi natury. Teraz napisałem prosto i wprost. :)
Iros
03 czerwiec 2009 - 21:19
Ale spójrzmy na to z innej strony. Gdyby człowiek nie myślał, to aby przetrwać (zgodnie z teorią ewolucji i doboru naturalnego) musiałby wykształcić, albo inaczej nie zanikłyby u niego wymienione przez ciebie cechy: szybkość, siła, odporność i inne.
grzybek110
04 czerwiec 2009 - 00:10
Czlowiek zostal przez naturę obdarzony inteligencja i w skutek ewolucji powoli zanikały pazury, kły, zwierzęce odruchy. Czlowiek stal sie zwierzeciem stadym, nastepnie zaczał stosowac system gospodarczy ( piramida spoleczenstwa ), tworzyl plemiona, budowal  domy, oswajał sie, stawal sie zreczniejszy i inteligentniejszy. Dawniej czlowiek tez byl dziki, o ile mozna go bylo wtedy nazwac czlowiekiem. Byl upodobniony do malpy ktora swietnie radzi sobie w terenie a po wielu latach ewolucji stal sie istota myslaca i stworzona do uzywania umyslu jako broni. Dlatego jestesmy naczelnymi xD

Zaawsze jest jakas opcja.
Rownie dobrze ludzie mogliby byc tepymi mrowkami a mrowki - ludzmi ktorzy rozdeptuja nas na biwakach i wycieczkach po parkach krajobrazowych. Cos tam wplynelo na taki przebieg zdarzen, trrudno powiedziec co, za duzo bylo tych czynnikow. Powodem dla ktorego tyle technologii zostalo udoskonalonych jest nie tyle struktura molekularna ludzkiego mozgu ale raczej cechy charakteru roznych osobnikow - zawzietosc, pomyslowosc, dokladnosc. Jest gosc ktory macha lopata i jest gosc ktory ta lopate zaprojektowal.
szal0ny
04 czerwiec 2009 - 00:21
Rownie dobrze ludzie mogliby byc tepymi mrowkami a mrowki - ludzmi ktorzy rozdeptuja nas na biwakach i wycieczkach po parkach krajobrazowych. Cos tam wplynelo na taki przebieg zdarzen, trrudno powiedziec co, za duzo bylo tych czynnikow. Powodem dla ktorego tyle technologii zostalo udoskonalonych jest nie tyle struktura molekularna ludzkiego mozgu ale raczej cechy charakteru roznych osobnikow - zawzietosc, pomyslowosc, dokladnosc. Jest gosc ktory macha lopata i jest gosc ktory ta lopate zaprojektowal.


Obrażasz mrówki. Zauważ budowę mrowiska, hierarchię mrówek, to nie są tępe stworzenia, raczej wysoce wyspecjalizowane.
Z resztą my też do tego dążymy. Robi się coraz ściślejsze specjalizacje.
grzybek110
04 czerwiec 2009 - 00:24
Obrażasz mrówki. Zauważ budowę mrowiska, hierarchię mrówek, to nie są tępe stworzenia, raczej wysoce wyspecjalizowane.


Mrowki tak samo myslały by o nas gdybysmy my byli mrowkami. Kwestia perpektywy.

Obrażasz mrówki.A ty co? Mrowka? xD No moze i są mądre ale chyba mnie za to nie pobiją xD. Poza tym skoro to my jestesmy najwyzej na drabinie ewolucji a nie one to chyba o czyms swiadczy
Iros
04 czerwiec 2009 - 11:17
Tak o tym, że drabinę ewolucji stworzyli ludzie. Pytałeś o takową mrówki?  ;)
administrator
04 czerwiec 2009 - 13:54
W sumie nic w tym poście nie powinienem pisać bo moja sygnaturka mówi wszystko co pragnąłbym dodać.  ;)


Podobne tematy:
Co by było gdyby... - historia alternatywna
Co by było gdyby?
WP vs Armia Czerwona czyli co by bylo gdyby...
Co by było gdyby Japonia nie zaatakowała Pearl Harbor?
"Co by było gdyby"- Cesarstwo bizantyjskie
Co by było gdyby...