Leeds
07 maj 2009 - 21:14
Emotikony. Ich historia sięga już 1881 roku, jednak w kulturze najnowszej funkcjonują od 1982 roku. Spotykamy standardowe buźki, Np  :) czy :(, emotikony mangowe, takie jak -__- lub ^^ , a niektóre komunikatory do obrazu dodają również dźwięk. Jednak czy tak wyrażane emocje są konieczne lub przynajmniej przydatne? Ja myślę, że to oszczędność słów. Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie.
grzybek110
08 maj 2009 - 00:34
Az tak zniecierpliwiony jestes aby sie dowiedziec co myslimy o emotikonach? doprawdy porywczy temat.

:P

I teraz sam pomyśl. Czemu po pierwszym zdaniu dałem emotikona i to w dodatku poprzedzonym internlinia? Poniewaz mimo iz czasami slowa pisanie suchym tekstem moga wydac sie agresywne w rzeczywistosci wcale takie sie sa. Emotikony mialy urzeczywistnic rozmowe lub przekaz poprzez tekst aby jak najwierniej odzwierciedlic mimike ludzkiej twarzy jaka towarzyszy realnej rozmowie. To samo zdanie moze byc roznie interpretowane gdy nie towazyszy jej odpowiednia intonacja. Ogolnie trudno by bylo uzyskac podobny efekt piszac list czy mail do innej osoby bez uzycia emotikonow, dlatego animowane lub rysunkowe buzki towazysza nam od tak dawna
szer
08 maj 2009 - 00:48
grzybek110 ma rację. Suchym tekstem nie przekażesz emocji. Emotikony, lepiej lub gorzej, pokazują jak mniej więcej się czujesz w danym czasie.
Jednak nie jest to aż tak dobry sposób, jednak w kontaktach interpersonalnych wystarcza to całkowicie.
goodpeoplegoodmusic
08 maj 2009 - 09:36
uwielbiam emotikony :)

i nie ma wiadomosci ode mnie, gdzie nie bylo by emotki ;)

Pzdr w imieniu moim i WSAM
:)

Pozdrowienia - ok. Reklama własnego wątku - nie! Administracja Forum
kot behemot
08 maj 2009 - 10:25
Bardzo lubię emotikony z przyczyn, o których mówił Grzybek110. Niestety nie jesteśmy w stanie pisemnie przekazać naszych emocji, czy nastroju. Emotikony nie rozwiązują całościowo sprawy, ale na pewno są pomocne... :rolleyes:
kasiaa
08 maj 2009 - 16:02
Emotikony to rzecz jak najbardziej potrzebna, jednak myślę że w ramach rozsądku. Kiedy po każdym zdaniu czy co drugim słowie pojawia się emotka, to już przestaje być zabawne. Szczególnie w zestawieniach typu "I love :((((( you ;*********!" Zgaduj  zgadula, o co chodzi...
sorek
08 maj 2009 - 16:58
Emotikony to rzecz jak najbardziej potrzebna, jednak myślę że w ramach rozsądku. Kiedy po każdym zdaniu czy co drugim słowie pojawia się emotka, to już przestaje być zabawne.


Czyli ogólnie, tak jak pisze ja ^^

Ale fakt, niektóre emotikony są dziwne i niepotrzebne, typu <żal>, <lol1,2,3>, <superkupa> itp... Emotikony mają wyrażać emocje, a takie klamerki to tylko na GG szczerze mówiąc. Ja używam ich z przyzwyczajenia i dlatego, że nauczyłem się pisać w internecie tak, a nie inaczej ;)
grzybek110
08 maj 2009 - 20:03
<superkupa>buhahah, tarzam sie po ziemi, nie moge, umieram, tarzam sie, zdechłem

super kupka, nawet jak by to był big boy to chyba nie jest emotikon ale w kazdym razie jest to dobry sposob na podniesienie morali i kupe smiechu ( czaicie? kupa smiechu - superkupa smiechu, ale jajca xD ) Ma sie to poczucie humoru

przepraszam za spam ale musialem pochwalic za ten dowcip
NiepowtarzalnE
08 maj 2009 - 22:46
Po prostu uwielbiam emotikony... :) Są świetnee :)
Zawsze je dodaje do komentarzy :P :)


Podobne tem