FuriousDog9
23 październik 2009 - 21:12
Siemanko.
Jak w temacie napisane chciałbym usłyszeć Wasze zdanie drogie koleżanki i koledzy, który z powyżej wymienionych programów jest lepszy. Chciałbym kupic ale nie moge sie zdecydować, cena nie gra roli.
Z tych informacji jakie do mnie doszły to GIMP ma lepsze funkcje od PS, ale w PS jest taka możliwość, że jak czegoś się nie wie to można zadzwonić i firma wszystko wytłumaczy.

Czekam na Wasze odpowiedzi. Pozdrawiam Cesar
grzybek110
24 październik 2009 - 22:52
Gimp

1. Jest darmowy
2. Działa pod wieloma platformami
3. Duzo szybciej sie rozwija
4. Jest wydajny i prosty w obsłudze (wiele osób może zrozumieć to opacznie, ale takie jest moje zdanie)

GIMP ma za sobą wielu zwolenników a fakt że możliwościami jakie oferuje dorównuje płatnemu PS sprawia ze większość uzywa gimpa. Poza tym photoshop ma wyższe wymagania...

Nie ważne czy robisz grafike w photoshopie, gimpie czy paincie, ostatecznie wszystko odnosi sie do twoich własnych umiejętności.

Poza tym i tak jest mało prawdopodobne iż wykorzystałbyś którykolwiek z tych programów w 100%. Jeśli twoja praca będzie się ograniczac z początku do robienia avatarów i sygnatur a pod koniec okładek i plakatów - nie widzę żadnego sensu w wydawaniu pieniędzy rzędu kilku tysięcy złotych (choc i tak jestem niemal pewien że uzyskałbyś ten program z nielegalnych źródeł - stąd tekst typu cena nie gra roli...).

A tak na marginesie, ten temat to chyba do "Software"...
FuriousDog9
25 październik 2009 - 17:32
Właśnie ze mam windowsa tak skonwigurowanego, że nic nie moge pobierac z internetu...

PS. Sorki nie widziałem tematu "Software"
piatkosia
23 kwiecień 2010 - 09:05
Spróbuj oba, przetestuj i wybierz. Co komu wygodne.


Podobne tem