szafa999
10 maj 2009 - 11:12
Wyraźcie swoje zdanie na ten temat.

Ja uważam, że nauczyciele powinni nas nauczyć cały materiał na lekcjach, a nie w domu zawracać nam głowę zadaniami... <_<
Iros
10 maj 2009 - 11:30
Wyraźcie swoje zdanie na ten temat.

Ja uważam, że nauczyciele powinni nas nauczyć cały materiał na lekcjach, a nie w domu zawracać nam głowę zadaniami... <_<I sądzę, że tak jest. Ponieważ lekcja trwa tylko 45 minut nie ma czasu aby wszystko przećwiczyć. Dlatego w domu na spokojnie można wykształcić umiejętności nabyte w szkole w większym stopniu. Na przykład z języka polskiego twój nauczyciel powinien zadawać ci więcej prac pisemnych (patrz powyżej), abyś nabrał/a większej wprawy w posługiwaniu się naszą ojczystą mową.

repetitio est mater studiorum - powtarzanie jest matką wiedzy, jak również ćwiczenie.
5krzyk5
10 maj 2009 - 12:16
...
Ja uważam, że nauczyciele powinni nas nauczyć cały materiał na lekcjach, a nie w domu zawracać nam głowę zadaniami... <_<jestem jak najbardziej za! :rolleyes:

po co nauczyciele zadawają do domu jakieś prace, jak i tak większość robi je przed lekcją, kub w drodze do szkoły?

spójrzcie jak jest np. w Anglii...

uczniowie zostają dłużej w szkołach, nauczyciele mają dłużej zajęcia (a co się z tym wiąże - więcej zarabiają),
ii w żadnym wypadku nie muszą nic robić po szkole.. mają czas dla siebie ;)

i każdy wtedy jest zadowolony - zarówno nauczyciele jak i uczniowie :)
Iros
10 maj 2009 - 12:25
To, że większość uczniów spisuje zadanie domowe przed lekcją jest tylko i wyłącznie ich lenistwem i głupotą. Nie znaczy to, że należy przestać z zadawaniem prac domowych. A "zadawają" do domu, abyście mogli więcej skorzystać. Ale czytając was to rzeczywiście szkoda czasu. Nie myślcie jednak, że nauczyciele przestaną to robić. Oni przyzwyczajeni są do tej orki na ugorze. I mimo waszych oporów uda im się co nieco do waszych głów pozytywnego włożyć. Czego im z całego serca życzę.
Xeyos
10 maj 2009 - 15:31
Również myślę, że na lekcjach powinno się wszystko odbywać.
Jednak przy takim wariancie "Nauka TYLKO w szkole" powinno obowiązywać też słuchanie na lekcji i rozumienie tego, czego się uczymy.

Prace domowe są zadawane po to, aby uczeń samodzielnie je rozwiązał, więc w szkole nie będzie z tym problemu. Wystarczy na lekcji zadać parę ćwiczeń, wypracowanie itp.
Myślę, że prace domowe są zbędne.
jajo
10 maj 2009 - 18:57
Jak czytam taki temat nasuwa mi się jedno - w drugiej klasie podstawówki myślałem "kurde blade po co się óczyć, jakby nie było szkoły to byłoby tyle wolnego czasu". Zadania domowe są integralną częścią szkoły. Nie wyobrażam sobie nauki np. równań z matematyki tylko i wyłącznie na lekcji. Całe życie uczymy się na zasadzie - teoria->praktyka. Nie możliwe jest opanowanie i teorii i praktyki przez 45 minut lekcji(przynajmniej przez przeciętnego ucznia). Chciałbym też zwrócić uwagę na to iż Polska może się pochwalić jednym z lepszych systemów szkolnictwa, dzięki któremu bezpłatnie możecie zdobywać na prawdę solidną wiedzę. Kto nie chce się uczyć - niech się nie uczy, do 18 lat macie taki obowiązek - jeśli wasze ambicje kończą się na przerzucaniu węgla to droga wolna :)
kielek1994
12 maj 2009 - 18:18
Ja osobiście nie lubię odrabiać lekcji, jest to nudne oraz monotonne zajęcie. Co do tego kolega powyżej ma rację. Jeżeli chcemy się dobrze przygotować to musimy je robić i utrwalać wiedzę. Co ja piszę. sam się nie chce uczyć, a wypisuje takie rzeczy. Ta szkoła na mnie źle działa.  ;)


Podobne tem