[TuT]Tworzenie Postaci

Kategoria: Portal gier25 marzec 2010 - 19:05
Witam Chciałbym, pokazać wam jak stworzyć postać w grze Aion Online ;]

Jako, że w grze jednym z podstawowych wymogów jest zachowanie balansu pomiędzy rasami, NCsoft wprowadzić może kilka systemów kontroli populacji serwera. Dla przykładu (nie wiadomo jak to będzie w retailu) przed rozpoczęciem OB wprowadzono kontrole serwerów, tak więc może pojawić się sytuacja, kiedy liczebność jednej ze stron będzie za duża, NCsoft zamknie rejestracje charów dla danej frakcji. Oczywiście jest to tylko gdybanie ale bardzo możliwe.
Z kolei w wywiadzie jeden z programistów AION, zapowiedział iż gra będzie mieć wbudowaną opcje kontroli liczebności a serwer będzie automatycznie dostosowywał liczbę wolnych slotów do danej liczebności frakcji (im mniejsza liczebność tym więcej slotów).

a) wybieramy serwer

Tradycyjnie zanim przystąpimy do tworzenia własnej postaci będziemy musieli wybrać serwer, na którym zamierzamy zagrać. W OB każdy serwer odziedziczył nazwę po jednym z dwunastu Empirejskich Lordów, czy ten trend utrzyma się do premiery Aion zobaczymy wkrótce.

B) wybieramy rasę

Z pierwszym poważnym dylematem będziemy musieli zmierzyć się już na samym początku, stając przed wyborem jednej z dwóch grywalnych ras - pięknymi, lecz aroganckimi Elyos, a odważnymi i mrocznymi Asmodian. Ta decyzja całkowicie zmieni sposób w jaki przyjdzie nam poznawać świat Wieży Wieczności. Trzeba zastrzec, że ten wybór nie definiuje charakteru postaci - rasy nie utożsamiają się z dobrem, czy złem.
Po dokonaniu wyboru możemy tworzyć postacie tylko i wyłącznie tej rasy, nie będzie możliwości stworzenia jednego chara jednej rasy i drugiego z innej - jedyna możliwość to stworzenie ich na innych serwerach)

c) wybieramy płeć i rodzaj postaci

Następnym krokiem jest wybór jednej z ośmiu postaci - przedstawicieli obu płci dla czterech różnych profesji - wojownika, zwiadowcy, kapłana i maga. Płeć nie ma znaczenia dla statystyk danej klasy, po prostu oszczędzono nam zbędnego klikania.

Elyos

http://i34.tinypic.com/2wdauf8.jpg

Asmodian
http://i35.tinypic.com/k3lyj5.jpg

d) wygląd postaci

Po decyzji jaką zagramy klasą przejdziemy do tworzenia wyglądu bohatera. To tu spotykamy się z jednym z największych atutów Aionu - programiści zapewnili nam ogromne możliwości personalizacji naszego alter ego. Do naszego wyboru pozostawiono 14 ustawień sylwetki oraz 27 samej tylko twarzy. Ale na tym nie koniec! Możemy dowolnie modyfikować każdy z domyślnych szablonów za pomocą bardziej zaawansowanych opcji. Przy pomocy około 13 suwaków można definiować m.in. wzrost, czy umięśnienie danej partii ciała. Jeszcze większe możliwości otrzymaliśmy przy modyfikacji twarzy. Obok wyboru między wieloma różnymi stylami uczesania, dekoracji, czy tatuaży można dowolnie zmieniać długość, szerokość, wysokość oczu, nosa, ust, czy podbródka za pomocą kolejnych 25 suwaków. Programiści pomyśleli również nad zapewnieniem dużego wyboru kolorów, dzięki czemu obok 18 przygotowanych próbek dla włosów oraz po 12 dla ust i koloru skóry, można tworzyć nowe odcienie korzystając z dołączonej palety kolorów.

http://i38.tinypic.com/iz2lv9.jpg

http://i33.tinypic.com/2qdppcl.jpg

http://i33.tinypic.com/2ylmrgi.jpg

http://i36.tinypic.com/1e1lkj.jpg

Na koniec pozostaje wybrać jeszcze kilka szczegółów jak np.: imię postaci. Bardzo przyjemną niespodzianką jest możliwość wyboru głosu naszego bohatera. Jeśli zaś ktoś woli prostsze rozwiązania może skorzystać z już gotowych wzorów wyglądu, ograniczając się do zaledwie kilku kliknięć.

e) pozostaje tylko jeszcze wybrać kilka szczegółów kolorystycznych wyglądu i głosu i można grać^^ (jeśli nie chce się ktoś bawić w szczegółowe detale to tutaj może wybrać już wcześniej przygotowany wygląd)

http://i33.tinypic.com/zj9ky8.jpg

1. rozmiar sylwetki (paker vs chudzinka^^ )
2. rasa
3. imię postaci
4. płeć
5. wygląd głowy
6. wygląd twarzy
7. szczegóły twarzy (typu wąsy, broda itp)
8. szczegóły twarzy (tatuaże, znaki etc)
9. kolor włosów (jest różny dla każdej rasy)
10. kolor oczu (też różny dla rożnych ras)
11. kolor skóry (jak wyżej)
12. tembr głosu
13. random
14. stwórz
15. usuń
16. exit^^

Dziekuję I myśle o + ;]
25 marzec 2010 - 21:19
Moim zdaniem poradnik zbędny ponieważ ludzie są chyba na tyle mądrzy by zorientować się jak zrobić postać. Ale + leci za starania.
27 marzec 2010 - 11:44
Zgadzam się z UP ale masz +  :rolleyes:


Podobne tematy:
tworzenie postaci do gry
3D Max 9 - tworzenie postaci
problemik z tworzeniem postaci
Tworzenie Postaci
Tworzenie postaci... Poradnik jak narysować potworka do Tibii.
Pomoc w tworzeniu postaci Pomocy .!