ISC promotorem RMŚ przez 10 lat

Kategoria: Forum motoryzacyjneredaktor
2009-01-29, 10:33
W RMŚ bez zmian - International Sportsworld Communicators nadal będzie globalnym promotorem Rajdowych Mistrzostw Świata. Dziś rano ogłoszono podpisanie umowy, która będzie oficjalnie obwiązywała przez 10 lat, począwszy od sezonu 2010.
Aby przeczytać cały artykuł odwiedź:Kliknij aby przeczytać cały artykuł
remiczek21
2009-01-29, 11:46
Porównując promocję MŚ dla ubogich (IRC) i MŚ to widać, że Eurosport mocno się zaangażował w to co robi. Natomiast ISC od dłuższego czasu wydaje się odcinać kupony - dobrze, że chociaż witryna wrc jest za darmo. Nie rozumiem też tego, że w Polsce żadna stacja nie zdecydowała się na pełną relację z cyklu WRC (nie te piardy co na ES i poszerzona względem tego co na TV4) - czyżby ISC żądało za prawa takiej dużej kasy? W UK na jakimś badziewiackim kanale leci takie coś (między powtórkami wszystkiego co możliwe) - więc chyba nie jest to tak strrasznie drogie...
A tak na marginesie relacje z RSMP w Wizji TV i tak rządziły. I nawet tym z IRC z Monte 2009 duużo jeszcze brakowało...
broneq
2009-01-29, 17:46
Fakt! Wizja TV miała super relacje z RSMP, ale jak dla mnie nikt nie doścignął nieistniejącej już TV WISŁA (wykupiona przez ITI stała się TVN'em). Był na jej antenie program "ZA KÓŁKIEM", w którym rajdy były na pierwszym miejscu i z każdej eliminacji były obszerne i dokładne relacje. No i zdjęcia były wspaniałe!

Co do relacji z TV4 to i tak dobrze, że mój guru rajdów Andrzej Borowczyk nie zostawił WRC dla F1 (miałem okazję poznać Andrzeja na WRC w Niemczech i widać, że WRC to jego pasja, tak jak nasza). Głos Borowczyka to najbardziej charakterystyczny głos rajdowy jaki znam (a mówię po niemiecku i angielsku i oglądam rajdy w tych językach i tam takich jak A. B. nie ma). Myślę, że gdyby TV4 puszczało relacje z WRC nie o 24:00 czy 1:00 w nocy a o 21:00 - 22:00 i gdyby trwała ona nie 40, a 100 minut (dwie godziny antenowe + reklamy) to oglądalność byłaby duża i kasa by z reklam była.

Bo wiadomo, że jak Michał Kościuszko dostanie się w 2010 do jednego z nowych fabrycznych (z autami WRC - S2000+) i zacznie wygrywać, a przynajmniej notować punktowane miejsca to WRC stanie się drugą F1 z masą "kibiców" i wtedy Polsat zakosi TV4 kolejną "dojną krowę". Bo F1 jakoś nie chcieli, aż Robert wskoczył do BMW.

PS Michała podałem jako przykład, może do WRC dostanie się Kajto? Może ktoś jeszcze inny z "naszych"??


Podobne tematy:
Schwarz chce zostać promotorem RMŚ
To już 10 lat bez Harnasia
Kalendarz 2008 i zamrożenie silników na 10 lat
VMware: za 5-10 lat Windows zostanie wyparte przez wirtualne maszyny
Za 10 lat wszyscy będą płacić rachunki przez komórkę
Przeciętny Polak przez 10 lat w OFE zebrał 32 tys. zł