Kategoria: Forum - Gielda, Waluty, Finanse

Lista tematów
Strona 1 z 1971 , 2, 3, 4, 5 ... 197

Jeżeli w systemie emerytalnym nic się nie zmieni, problem małych emerytur wcześniej czy później będzie wszystkich nas dotyczył. Warto się zastanowić, czy krócej pracować, czy mieć godziwą godziwą emeryturę.
......
Jakie będą zasady przyznawania rent strukturalnych w tym roku?
......
Zastanawiające jak potoczą się losy obecnych emerytów? Ale nie tylko obecnych. Jaki los czeka nas? Czy tzw. odwrócona hipoteka sprawdzi się w Polsce? Wiadomo przecież, że mieszkania przekazywane są członkom rodziny, więc pomysłem może być np. płacenie raty na konto babci zamiast do banku. Babcia byłaby szczęśliwa, że na kasę na lepsze życie a wnuczek...
Ile można w tym roku maksymalnie wpłacić na IKE?
......
zastanawiam się ostatnio jaki sposób oszczędzania/inwestycji pod kątem emerytury byłby najlepszy. w tej chwili skłaniam się najbardziej do systematycznego samodzielnego inwestowania co miesiąc określonej kwoty w fundusze inwestycyjne, a jak trochę zaoszczędzę to może zainwestuję w jakieś mieszkanie pod wynajem... a wy jak byście doradzili?...
Chcę zmienić OFE, obecnie jestem w Pocztylionie. Które OFE wybrać? Wiem, że śledzenie stopy zwrotu OFE w historii nie zawsze jest dobrym pomysłem. Może trzeba brać pod uwagę jakieś inne kryteria, np. osoby zarządzające OFE?
......
Witam! W 1999r. urodziłam synka i przebywałam na urlopie macierzyńskim. Przez przypadek przeczytałam artykuł dotyczący braku przekazania przez ZUS składek do OFE. Sprawdziłam jak to jest u mnie i okazało się, że również na moim koncie emerytalnym brakuje pieniędzy. Moi znajomi upierają się, że jest już "za późno" i nie da się z tym nic...
Ostatnio na Forsalu i w innych mediach glosno bylo o pomysle Waldemara Pawlaka aby zreformowac ZUS na wzor KRUS-u.
Pierwotny pomysl pojawil sie tu: Wywiad z Waldemarem Pawlakiem
...pozniej wypowiedzial sie na ten temat Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha: Wywiad z Robertem Gwiazdowskim
...a jeszcze pozniej Wiktor...
Odpowiadam szybko - nie ma sensu. Każdy wie, że efektywniej jest oszczędzać samemu niż powierzać to państwu. Jednak bardzo trudno jest zmienić ten system, bo opiera się on na tym, że dzieci płacą (swoimi składkami) za emeryturę rodziców. I państwo (które dawno przejadło składki ubezpieczonych) nie ma teraz kasy innej niż z bieżących składek (a i tych...
Czy lepiej jest założyć jednodniową lokatę antybelkową, czy zwykłą wysokooprocentowaną lokatę?
......
Trzymanie pieniędzy na ROR nie ma żadnego sensu. U mnie w Pekao można zarobić 0,1 proc. Jedyna pociecha, że płacę mały podatek belki. Gdzie można założyć najbardziej zyskowne konta oszczędnościowe, najlepiej internetowe?
......
Mam problem - muszę zrobić przekaz pieniędzy za granicę a nigdy tego nie robiłem. Kojarzę że Western Union jest najbardziej znaną firmą zajmującą się takimi sprawami. Korzystaliście z niej kiedyś? Trochę się boję o bezpieczeństwo...
......
Czy nowy serwis internetowy w Pekao ma jakieś nowe funkcjonalności, czy jak mi się wydaje zmieniono trochę wygląd i kolorystykę. Przez miesiąc szumnie ogłaszano, że wejdzie nowy super serwis internetowy. Ja widzę tu te same funkcje, tylko trochę trudniej się połapać gdzie co jest.
......
Czy warto brać kredyt na samochód u dilera? Czy lepiej iść do jakiegoś banku?
......
No i szykuje się kolejna podwyżka cen paliw. Do tej pory wszyscy kierowcy chwalili sobie auta z silnikiem diesla, ale czy w kontekście rosnących cen oleju napędowego (nawet do 4,5 zł za litr latem) , nadal jest to najlepsza opcja na w miare oszczędną jazdę? Kupując samochód decydować się zatem na benzynę czy diesel? Co radzicie?
......
Czy blokada karty bankowej możliwa jest tylko w banku, w którym kartę się ma? Czy można w dowolnym najbliższym oddziale zgłosić lub na policji?
......
Jestem mężczyzną, mam prawo jazdy od 3 lat i mieszkam pod Warszawą. Szukam sobie możliwie jak najtańszego OC. Które towarzystwo byście polecili?
......
Doradca Open finance zaproponował mi system inwestycyjny Pareto. Ja wykładam 11 tys, bank dokłada w momencie inwestycji 45 tys i obraca całą sumą przez 15 lat. Ja powoli spłacam te 45 tys. po 300 zł miesięcznie. Kasę inwestują w różne produkty i gwarantują na koniec 100% wpłaconego kapitału. Co o tym myślicie?
......
Czy w banku Pekao można się spodziewać przelewu o określonej godzinie, zgodnie z jakimś harmonogramem sesji Elixir, czy też pieniądze księgowane są nieregularnie przez cały dzień?
......
Samodyscyplina to kolejna cecha, na którą zwrócił uwagę Brian Tracy. Choć wcześniej omawiałam wiele innych tematów poruszonych podczas ostatniego seminarium to jednak doszłam do wniosku, że i również ta cecha zasługuje na uwagę. Samodyscyplina jest jednym z niezbędnych elementów w procesie dochodzenia do sukcesu. Jeśli nasz wewnętrzny głos nas...
Jaką kartą kredytową najlepiej płacić w strefie euro? Chcę przed wakacjami wyrobić sobie kartę kredytową. Chciałbym podróżować po Europie i jak najmniej płacić za przewalutowanie.
......
Kupuje mieszkanie, sprzedający upiera się, że chce podpisać umowę przedwstępną na najwyżej 2 miesiące. Czy to nie za krótko? Nie wiem czy zdążę ze wszystkimi formalnościami do kredytu. Na jak długo podpisuje się zazwyczaj umowę przedwstępną?
......
Chcę kupić dysk na ebay w stanach Zjednoczonych. Niestety u mnie w banku (Pekao) powiedzieli mi, że koszt przelewu to 0,25%, min. 30 zł + 28 zł, jeżeli wszystkie koszty przelewy są po mojej stronie. To powoduje, że cała transakcja jest nieopłacalna. Czy gdzieś można znaleźć tanie przelewy do USA?
......
Termin płatności rat kredytów walutowych przypada w niektórych bankach na ten sam dzień miesiąca. czy to przypadek? Przy z góry ustalonym konkretnym dniu spłaty istnieje możliwość manipulacji kursem walutowym lub samą tabelą kursów.
......
Chcę zaciągnąć kredyt hipoteczny. Wiem, że podstawowe zasady bezpieczeństwa mówią, że powinnam się starać o kredyt w kilku bankach i aby w przedwstępnej umowie kupna zapisany był jak najdłuższy termin realizacji transakcji. Jak długo można załatwiać kredyt w banku? W agencji nieruchomości przekonywali mnie, że standardowy czas na zapłatę w umowie...
Rozpoczynam budowę domu, wiem że można dostać zwrot VAT za materiały budowlane. Czy za wszystkie? Jakie dokumenty są mi do tego potrzebne?
......
W którym banku można dostać największy debet w koncie osobistym? Pamiętam, że w dawnym BPH (jeszcze przed podziałem) dawali sześciokrotność miesięcznych dochodów.
......
Przy spłacaniu kredytu w walucie, comiesięczne dreptanie do kantoru staje się kłopotliwe. Czy ktoś na rynku oferuje łatwą elektroniczną wymianę walut w cenach kantorowych? Ceny kantorowe znacznie się różnią od bankowych, jest to więc interes także dla kantorów, więc pewnie już ktoś wpadł na taki pomysł.
......
Czym powinno wyróżniać się dobre konto internetowe? Pekao SA oferuje w Eurokoncie Net bezpłatne prowadzenie konta, bezpłatne przelewy wychodzące, założenie taniej karty debetowej. Czy takie funkcjonalności konta są atrakcyjne na szerokim obszarze dostępnych kont internetowych? Czekam na Wasze...
Bank udzielający kredytu musi odpalić dolę doradcy kredytowemu. Czy nie bezpośrednio zwrócić się samemu do banku?
......
Kiedy najlepiej kupić mieszkanie na kredyt? Podobno teraz kredyty tanieją a co będzie z cenami mieszkań?
......
Słyszałem, że podobno już nie będzie darmowych przelewów przez NatWest do PKO - to prawda???
......
Miałem problem z obsługą kredytu. Dostałem z banku powiadomienie, że moje dane zostały wysłane do BIK. Mam pytanie: jak długo w BIK widoczne będą informacje o moich kłopotach z kredytem?
pozdrawiam
......
No właśnie w jakiej walucie brać kredyt? Czekam na ciekawe spostrzeżenia 
......
Miałem rachunek w dawnym banku BPH. Po połączeniu banków, moje konto znalazło się w oddziale banku Pekao. Okazało się, że jestem specjalnym klientem o statusie VIP. Gdy chciałem załatwić normalną sprawę w okienku, gdzie nie było kolejki. Pani powiedziała mi, że nie mogę tego zrobić w zwykłym okienku tylko muszę iść do specjalnego konsultanta dla VIP-ów,...
Bardzo proszę o odpowiedź. Na razie trzymam kasę na koncie w banku i po raz pierwszy chciałbym się na coś zdecydować.
......
Wysłałem dziś kupon w lotto i zamierzam wygrać główną nagrodę. Niedługo będę miał duży kłopot. Pomóżcie, jak rozsądnie zainwestować 11 mln zł
......
Witam
Ostatnio wszystkie gazety dodają program do rozliczania pitów. Macie swoich faworytów? Słyszałem, że program do pitów dodawany do wyborczej jest niezły. A w sieci też są jakies darmowe "pit 2009" czy cos takiego.

W ogóle wydaje mi się, że urząd skarbowy powinien wypuścić swój oficjalny program do pitów i...
Potrzebuję szybko pożyczyć parę tysięcy PLN-ów. Gdzie najlepiej udać się po szybką pożyczkę?
......
"Dlaczego nie lubimy AGENTÓW?"

Z reguły do pośrednika podchodzimy z pewnym dystansem. Czasami jednak może niepotrzebnie sugerujemy się różnymi komentarzami i opieramy się na niewiarygodnych opiniach. Jednak zdania są dość mocno podzielone i może nie należy się nimi sugerować. Choć zawód pośrednika jest obecnie jednym...
12 maja od godziny 9:00, w Warszawie odbędą się wyjątkowe seminaria Briana Tracy. Przylatuje on do Polski specjalnie po to, żeby w Hotelu Hilton opowiedzieć o psychologii osiągnięć oraz skutecznym wyznaczaniu i realizowaniu swoich celów.

szczegóły, zaproszenie...
Wiem, że jest zasadnicza różnica między kredytem indeksowanym a denominowanym, ale nie pamiętam który jest który. Wiem, że w przypadku jednego z nich istnieje ryzyko, że wypłacona w złotówkach kwota kredytu może być mniejsza niż potrzeba na kupno nieruchomości. Który jest bardziej ryzykowny indeksowany czy denominowany?
......
szykuje się do zakupu mieszkania, ale potrzebuje kredytu hipotecznego, gdzie najlepiej (najtaniej) będzie wziąć takie coś? no i jak myślicie w euro, może we frankach czy złotówki? są promocje na rynku nieruchomości i planuje to wykorzystać :)
......
Moi rodzice mają wspólny samochód i bardzo długą historię bezwypadkową a więc wszystkie możliwe zniżki OC. Jeżeli ja teraz kupię i zarejestruję wspólnie z mamą samochód, to czy będą nam przysługiwały maksymalne zniżki OC mamy?
......
Kiedy wybiera się sposób likwidacji szkody komunikacyjnej - wariant warsztatowy lub kosztorysowy? W momencie wykupienia polisy, czy już po ew. szkodzie?
Czy wariant kosztorysowy ma jakieś minusy
......
zastanawiam się od pewnego czasu nad kupieniem mieszkania i robię różne wyliczenia. wychodzi mi że najkorzystniejsza opcja to słynny kredyt z dopłatą Rodzina na Swoim. niestety z tego co wiem to na razie mimo różnych przymiarek nie jest on dostępny dla singli :( jaką opcję byście zatem polecili? franki, euro, złote?
......
Czy może ktoś wie jaka karta kredytowa ma darmowe przelewy. Obawiam się jednak, że już takiej na polskim rynku nie ma - ostatnia, to była moja z Getinu ale od kwietnia wprowadzili 2,5% prowizję na przelewy.

A może ktoś mi poleci inną dobrą kk?
......
Składam wniosek o kredyt i mam możliwość wyboru waluty spłaty- czy warto spłacać kredyt w walucie?
......
Jak wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC samochodu? Ktoś mógłby opisać to tak krok po kroku?
......
Jestem przekonana, że banki znajdą jakiś sposób, jak ominąć przepisy rekomendacji T. Mało kogo stać na na 20% wkładu własnego.
......
Ja wyrobiłem sobie kartę kredytową w Alior Banku. Po kilku miesiącach wydaje się OK, działa bezkosztowo. Żeby zarobić na roczną opłatę (przy złotej karcie) trzeba wydać 2,5 miesięcznie. Jeżeli się nie uda to trzeba zrezygnować przed końcem roku. cashback 1%.
......

Strona 1 z 1971 , 2, 3, 4, 5 ... 197