Benzyna czy diesel?

Kategoria: Forum - Gielda, Waluty, Finanseadzier
05 marzec 2010 - 07:41
No i szykuje się kolejna podwyżka cen paliw. Do tej pory wszyscy kierowcy chwalili sobie auta z silnikiem diesla, ale czy w kontekście rosnących cen oleju napędowego (nawet do 4,5 zł za litr latem) , nadal jest to najlepsza opcja na w miare oszczędną jazdę? Kupując samochód decydować się zatem na benzynę czy diesel? Co radzicie?
Koleś
05 marzec 2010 - 14:51
Kiedyś były większe różnice ceny paliwa, teraz na stacji benzynowej wydaje się podobne kwoty a samochód z silnikiem diesla jest dużo droższy. Nie mówiąc już o ew. częściach zamiennych czy remoncie.
hipoliciak
06 marzec 2010 - 10:47
Kiedyś były większe różnice ceny paliwa, teraz na stacji benzynowej wydaje się podobne kwoty a samochód z silnikiem diesla jest dużo droższy. Nie mówiąc już o ew. częściach zamiennych czy remoncie.Ja bym sie zastanowil nad instalacja gazowa... Gaz jest mimo podwyzek cen wciaz duzo tanszy niz benzyna i diesel. Mysle ze koszt zalozenia instalacji moze sie zwrocic juz w rok, no moze 2 lata.
Zorro
06 marzec 2010 - 11:54
Kiedyś były większe różnice ceny paliwa, teraz na stacji benzynowej wydaje się podobne kwoty a samochód z silnikiem diesla jest dużo droższy. Nie mówiąc już o ew. częściach zamiennych czy remoncie.Argument wyższych kosztów remontu nie jest trafiony, silniki diesla są bardziej niezawodne i mają o wiele dłuższe przebiegi międzynaprawcze.
adzier
06 marzec 2010 - 16:01
Argument wyższych kosztów remontu nie jest trafiony, silniki diesla są bardziej niezawodne i mają o wiele dłuższe przebiegi międzynaprawcze.Koszty remontu pewnie zależą od konkretnego modelu, ale to fakt, że jeśli już coś jest do wymiany, to nasz portfel uszczupli się dużo bardziej niż w przypadku aut z silnikami benzynowymi. Podobno wyższy koszt zakupu nowego diesla zwraca się dopiero po ok. 100-200 tys. przejechanych km. Więc dla kogos kto duzo jeździ bedzie to pewnie dobre rozwiazanie. Ale z drugiej strony, doświadczenia z tegorocznej ostrej zimy, kiedy diesle padały jak muchy przy - 20 C nie napawają optymizmem.
Broker
08 marzec 2010 - 10:57
Najlepszy gaz! czyli de facto benzyna


Podobne tematy:
Diesel Czy Benzyna + Lpg DYSKUSJA
corsa D 1.2 benzyna . Czy warto?
Co teraz sie opłaca diesel czy już benzyna ?
Kupię hondę Jazz do 25tysięcy benzyna gaz diesel
Opinie nt BMW E34 520+LPG czy diesel