Inwestycja Pareto Czy system inwestycyjny Pareto jest opłacalny?

Kategoria: Forum - Gielda, Waluty, FinanseLomors
06 maj 2010 - 13:38
Doradca Open finance zaproponował mi system inwestycyjny Pareto. Ja wykładam 11 tys, bank dokłada w momencie inwestycji 45 tys i obraca całą sumą przez 15 lat. Ja powoli spłacam te 45 tys. po 300 zł miesięcznie. Kasę inwestują w różne produkty i gwarantują na koniec 100% wpłaconego kapitału. Co o tym myślicie?
~dP
08 maj 2010 - 14:27
Doradca Open finance zaproponował mi system inwestycyjny Pareto. Ja wykładam 11 tys, bank dokłada w momencie inwestycji 45 tys i obraca całą sumą przez 15 lat. Ja powoli spłacam te 45 tys. po 300 zł miesięcznie. Kasę inwestują w różne produkty i gwarantują na koniec 100% wpłaconego kapitału. Co o tym myślicie?Wychodzi na to, że pożyczone pieniądze na inwestycję (45k) byłyby oprocentowane trochę poniżej 4%, co można uznać za sprawiedliwą stawkę. Najważniejszy - jak dla mnie - jest tu jednak horyzont inwestycji (jego obostrzenie) oraz moment inwestycji. Jeśli blokujesz zainwestowane 11k na 15 lat i dodatkowo musisz pod rygorem kary wpłacać 300PLN co miesiąc, to mnie by coś takiego raczej zniechęcało.
Największą zaletą jak i wadą jest to, że najprawdopodbniej całość kwoty zostanie zainwestowana w mniej więcej jednym momencie, więc jak się trafi na giełdowy dołek, to będzie dobrze, jak na górkę, to źle.
Ważne są też te "różne produkty". Jeśli okażą się to np. interesujące Cię struktury, na które normalnie z taką kwotą (11k) nie można się zapisać, a przez udzielenie Ci kredytu będzie taka możliwość, to byłby to plus.
Ja bym jednak wolał samemu co miesiąc (za 300PLN) regularnie kupować jednostki TFI, etc.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam!
Zorro
08 maj 2010 - 21:16
Czym bardziej skomplikowany jest produkt, tym dokładniej trzeba czytać regulamin. Ja też bym wolał wybrać prosty program inwestycyjny z regularną składką.
Lomors
16 maj 2010 - 00:18
Wielkie dzięki za wnikliwą analizę. Nie dałem się namówić i bardzo dobrze. Najbardziej odstraszyła mnie perspektywa 15 lat inwestycji. Uważam, że zawsze warto przespać się z tematem, najgorzej wpakowują się ci którzy decydują się w ciągu 15 minut.
Ramzes
24 maj 2010 - 13:53
mnie w Getin banku namawiają na Pareto II - tu też można na 15 lat ale można i na 5 lat


Podobne tematy:
Toto-Mix - Systemy ?? Co to wogole jest i o co w tym chodzi?
Program nie poznaje systemu "Ten program jest przeznaczony dla winXP!"
Pawlak: System emerytalny w Polsce jest mało atrakcyjny
Wiesiołek: Inwestorzy zagraniczni docenią, że Polska jest stabilna
Jaki system foni w tv jest w hiszpani ?
Chcesz oszczędzić na inwestycji w drogi system IT? Nie kupuj go, tylko wypożycz