Odzyskiwanie składek

Kategoria: Forum - Gielda, Waluty, Finansestacha0
06 kwiecień 2010 - 09:59
Witam! W 1999r. urodziłam synka i przebywałam na urlopie macierzyńskim. Przez przypadek przeczytałam artykuł dotyczący braku przekazania przez ZUS składek do OFE. Sprawdziłam jak to jest u mnie i okazało się, że również na moim koncie emerytalnym brakuje pieniędzy. Moi znajomi upierają się, że jest już "za późno" i nie da się z tym nic zrobić, ponieważ minęło 10 lat i ZUS nie ma obowiązku już mi ich przekazać! Proszę o poradę, co robić...?
Agent 008
18 kwiecień 2010 - 21:41
Witam! W 1999r. urodziłam synka i przebywałam na urlopie macierzyńskim. Przez przypadek przeczytałam artykuł dotyczący braku przekazania przez ZUS składek do OFE. Sprawdziłam jak to jest u mnie i okazało się, że również na moim koncie emerytalnym brakuje pieniędzy. Moi znajomi upierają się, że jest już "za późno" i nie da się z tym nic zrobić, ponieważ minęło 10 lat i ZUS nie ma obowiązku już mi ich przekazać! Proszę o poradę, co robić...?Nie jest prawdą że nie można odzyskać składek po 10 latach.

Ustawa mówi że jeżeli składek nie ma z winy pracodawcy to przedawnienie następuje po 10 latach.

Jeżeli pracodawca odprowadził składki to przedawnienia nie ma.

Zajmuję się pomocą w uzupełnianiu brakujących skłądek i mogę w tej sprawie pomóc(potrzebne są odpowiednie druki do złoenia w ZUS i wyjaśnią przyczyny braku składek).

Proszę napisać do mnie ne e-mail i pokieruję jak i co trzeba zrobić.

zenek.ch@interia.pl B)


Podobne tematy:
- Sutil musi się odnaleźć i odzyskać osiągi
Odzyskany punkt Webbera
Renault w 2008 z nowym składem
odzyskiwanie skasowanych plików
Straciłeś flotę i nie wiesz jak ją odzyskać? Czytaj.
Help! Odzyskiwanie pamięci telefonu Nokia 6260.