Spłata kredytu w walucie

Kategoria: Forum - Gielda, Waluty, FinanseJanka
12 luty 2010 - 16:10
Składam wniosek o kredyt i mam możliwość wyboru waluty spłaty- czy warto spłacać kredyt w walucie?
Zorro
13 luty 2010 - 11:50
Składam wniosek o kredyt i mam możliwość wyboru waluty spłaty- czy warto spłacać kredyt w walucie?W walucie - zaoszczędzisz na spreadzie. Kurs euro w kantorze jest nawet o 5% niższy!!!
Mądrala
14 luty 2010 - 21:54
W walucie - zaoszczędzisz na spreadzie. Kurs euro w kantorze jest nawet o 5% niższy!!!Co masz na myśli pisząc, że w kantorze kurs jest o 5% niższy? Możesz napisać coś więcej? Ja prawdę mówiąc, boję się brać kredyt w walucie ale chcę sprawdzić wszystkie możliwości zanim ostatecznie podejmę decyzję...
Zorro
16 luty 2010 - 13:53
Co masz na myśli pisząc, że w kantorze kurs jest o 5% niższy? Możesz napisać coś więcej? Ja prawdę mówiąc, boję się brać kredyt w walucie ale chcę sprawdzić wszystkie możliwości zanim ostatecznie podejmę decyzję...Bank działa podobnie jak kantor, tyle, że przy wpłacie kredytu sprzedajesz walutę a później przez 30 lat ją odkupujesz. Kursy masz narzucone przez bank. Jeżeli spłacasz kredyt w walucie, możesz samemu decydować o kursie kupna waluty. Kurs euro w kantorze może być nawet o 5 % niższy.
Zobacz: Banki nadal świetnie zarabiają na różnicach kursowych
Janka
18 luty 2010 - 11:34
Bank działa podobnie jak kantor, tyle, że przy wpłacie kredytu sprzedajesz walutę a później przez 30 lat ją odkupujesz. Kursy masz narzucone przez bank. Jeżeli spłacasz kredyt w walucie, możesz samemu decydować o kursie kupna waluty. Kurs euro w kantorze może być nawet o 5 % niższy.
Zobacz: Banki nadal świetnie zarabiają na różnicach kursowychCzy są jakieś haczyki - specjalne koszty przy podpisywaniu takiej umowy o spłatę kredytu w walucie obcej?
Zorro
18 luty 2010 - 13:51
Czy są jakieś haczyki - specjalne koszty przy podpisywaniu takiej umowy o spłatę kredytu w walucie obcej?Musisz dowiedzieć się w swoim banku jakie są koszty założenia/utrzymania konta walutowego, koszty przelewu, czy istnieje możliwość wpłaty gotówki w oddziale.
Gizmo
19 luty 2010 - 15:03
Musisz dowiedzieć się w swoim banku jakie są koszty założenia/utrzymania konta walutowego, koszty przelewu, czy istnieje możliwość wpłaty gotówki w oddziale.Przelewy walutowe mogą zniwelować wszystkie oszczędności. Przelewy walutowe bankach traktowane są jako przelewy zagraniczne.
Slavo
22 luty 2010 - 13:24
Składam wniosek o kredyt i mam możliwość wyboru waluty spłaty- czy warto spłacać kredyt w walucie?Ja właśnie biorę kredyt w banku DnB Nord. Z tego co się dowiedziałem, to za spłatę rat w walucie nie będę ponosił dodatkowych kosztów, jeżeli zdecyduję się na to w momencie podpisywania wniosku. Późniejsza zmiana waluty spłaty kredytu kosztuje kilkaset złotych. Pieniążki wpłaca się w kasie. Jeżeli jednak nie mógłbym z jakiegoś powodu wpłacić euro w banku, to przesyłając złotówki na konto walutowe, waluta będzie przeliczona po tym samym kursie jak przy spłacie kredytu w złotówkach.


Podobne tematy:
Pokolenie franka nie chce spłacać kredytów w walucie
Kreml pomoże zalegającym ze spłatą kredytów
Raty kredytów w szwajcarskiej walucie będą spadać
Zobacz, w jakiej walucie i gdzie najlepiej wziąć kredyt na mieszkanie
Lepiej nie zmieniać kredytu w walucie
Prezes NBP: Najlepiej brać kredyty w walucie, w której się zarabia