W co inwestować? Gdzie dzisiaj pakować pieniądze?

Kategoria: Forum - Gielda, Waluty, FinanseBooBoo
11 luty 2010 - 15:32
Bardzo proszę o odpowiedź. Na razie trzymam kasę na koncie w banku i po raz pierwszy chciałbym się na coś zdecydować.
Zorro
13 luty 2010 - 11:30
Bardzo proszę o odpowiedź. Na razie trzymam kasę na koncie w banku i po raz pierwszy chciałbym się na coś zdecydować.:) Zadaj sobie pytanie: Ile mogę stracić?
Mądrala
14 luty 2010 - 22:09
Bardzo proszę o odpowiedź. Na razie trzymam kasę na koncie w banku i po raz pierwszy chciałbym się na coś zdecydować.To może zdecyduj się na wczasy i zainwestuj w wycieczkę do ciepłych krajów... Dużo nie ryzykujesz bo pogoda pewna a jak pierwszą decyzję podejmiesz to z kolejnymi pójdzie Ci jak z płatka ;)
Paweł Uramowski
18 luty 2010 - 15:44
Proponowałbym poczytać jakieś mądre książki nt inwestowania na giełdzie. Jeśli ryzyko o jakim powinny te książki wspomnieć Cię nie zrazi, warto spróbować inwestowania w taki sposób.
hipoliciak
18 luty 2010 - 15:58
Proponowałbym poczytać jakieś mądre książki nt inwestowania na giełdzie. Jeśli ryzyko o jakim powinny te książki wspomnieć Cię nie zrazi, warto spróbować inwestowania w taki sposób.W nawiazaniu do powyzszej wypowiedzi mysle ze warto przypomniec zasade ze zysk jest proporcjonalny do ryzyka - im wieksze ryzyko podejmujemy tym wiekszego zysku (czyli premii za ryzyko) powinnismy oczekiwac. Obrazuje to zalaczony wykres ktory znalazlem w internecie na stronie motte.pl :)

http://www.motte.pl/gng_11_3.jpg
Misiek
18 luty 2010 - 21:52
W nawiazaniu do powyzszej wypowiedzi mysle ze warto przypomniec zasade ze zysk jest proporcjonalny do ryzyka - im wieksze ryzyko podejmujemy tym wiekszego zysku (czyli premii za ryzyko) powinnismy oczekiwac.To teoria, nic tak nie uczy jednak, jak prawdziwa strata na własnym portfelu. Prawdziwy inwestor często nie pamięta urodzin żony, ale dobrze wie kiedy i na jakich akcjach poniósł największą stratę. Tak właśnie rodzą się fortuny, lub częściej marzenia:).
goofy
01 marzec 2010 - 16:13
Ja myślę, że najlepszą inwestycją są nieruchomości. Np. w Warszawie ich wartość ciągle będzie wzrastać, inwestycja od razu może się zwracać (wynajem) no i przy okazji wiesz, że masz coś, co ma realną wartość, a nie tylko umowną: papier, który z dnia na dzień może być warty 2x więcej albo nic...

Dziś są tanie nieruchomości na wybrzeżach Hiszpanii czy Bułgarii ( http://forsal.pl/art...ro_za_metr.html ). Wydaje mi się, że ich wartość wzrośnie. Ale nawet w odwrotnym przypadku masz przynajmniej miejsce na wakacje, które nie jest wirtualne. W tym sensie ryzyko też jest małe, bo to coś istnieje fizycznie, a nie jest tylko deklaracją, że tę wartość posiada.


Podobne tematy:
W co inwestować ?
W co inwestowac
w co inwestować???
Uszczęsliwiacz :) czyli co nas dzisiaj spotkało miłego i z czego się cieszymy :)
W co inwestowac
W co inwestować ?