[2Cztery7]Regres?

Kategoria: Ten Typ Mesprzeciezznaszmnie
10 lutego 2010 - 21:30
Wiadomo - odpowie mi tylko Pjus, ale dlaczego nie używacie już rymów podwójnych, czy ogólnie wielokrotnych? Uważacie to za stratę czasu, czy już wam się nie chcę, a może nie zależy wam na szacunku u tzw. trueschoolowców.

Teraz proszę o odpowiedź, bo na poprzednie pytanie mi nikt nie odpowiedział.
Lygrys3A
10 lutego 2010 - 21:49
stasiak może ci też odpowiedzieć bo chyba też jest na forum. dlaczego uważasz że wyznacznikiem progresu rapera jest ilość rymy podwójnych lub wielokrotny w tekscie ?
przeciezznaszmnie
10 lutego 2010 - 22:36
chodzi o regres w rymach, gdybym słuchał raperów dla wielokrotnych to słuchałbym np. PeeRZeta, który ma często poczwórne nawet, ale są tak naciągane, że nie chce mi się tego słuchać.
ŁyNiO
10 lutego 2010 - 22:42
"niektórzy goście przeczytali o podwójnych
zapomnieli, że twój styl ma być dobry nie trudny
wspinaj się, wy prościej ja lepiej
ja stoję z boku na złość tej tandecie"
przeciezznaszmnie
11 lutego 2010 - 15:36
:szok: Spodziewałem się, że ktoś to zacytuje, ale skoro 247 sami nawijali na podwójnych to cytowanie tej linijki jest bezsensu, chyba że mówisz, że 247 mieli tandetne wersy
hank
11 lutego 2010 - 16:32
Napisano wczoraj, 22:42
"niektórzy goście przeczytali o podwójnych
zapomnieli, że twój styl ma być dobry nie trudny
wspinaj się, wy prościej ja lepiej
ja stoję z boku na złość tej tandecie"

No to Wankz się do tych wersów odniosł

"Zanim jeszcze usłyszałem o podwójnych
wiedziałem ze mój styl ma być fajny bo trudny"
chjn
11 lutego 2010 - 16:47
inny, lepszy cytat z tej samej płyty
"poczwórne rymy? tylko po co?
żeby truskulowcy zbudowali mi posąg?"

nie łapię co to w ogóle za podejście że wielokrotne rymy = wyznacznik zajebistości rapera. według mnie to większa umiejętność zaczarować słuchacza prostą, ale celną i dającą do myślenia linijką ze zwykłym rymem (oczywiście jechaniu całą zwrotkę na czasownikach a'la firma czy pono mówię stanowczo "nie"), niż na siłę sklejać liryczną kakofonię byle by się ośmiokrotnie zrymowało. w sumie to jedna z rzeczy za które wyjątkowo cenię Mesa - znakomicie składał wielokrotne za czasów Flexxipu czy składanek Junoumi, a jednak zrezygnował z tego i od czasów solówki mniej więcej zaczął pokazywać, że i w ten sposób potrafi zajebiście płynąć po bicie. żaden regres, dla mnie w 100% ROZWÓJ
ŁyNiO
11 lutego 2010 - 16:50
ja tylko przytoczyłem wersy Kreta
podwójne potrójne czy jakie kolwiek nie są wyznacznikiem progresu czy regresu, bo właśnie jak widzicie/słyszycie ich ilość u "TuForSeven" się zmniejszyła, ale dla mnie z płyty na płytę zaliczyli wielki progres...

jak ktoś wyżej napisał
"gdybym słuchał raperów dla wielokrotnych to słuchałbym np. PeeRZeta" no bo jest jeszcze masa raperów jadących na podwójnych
Pjus_LAD
11 lutego 2010 - 18:42
Inni napisali tyle, ze nie ma co pisac. Ale... Ogolnie: brandzlowanie sie podwojnymi na sile jest passe :) A powazniej. Podwojne to tylko srodek stylistyczny i jak w przypadku kazdego innego powinien byc conajmniej sens/potrzeba jego uzycia.
Uzywamy wciaz podwojnych (obczaj chocby kawalek "Zawsze zywy"), ale nie w kazdym wersie ( bo po co? ) i nie w kazdym numerze (bo po co? x2). Poza tym robilem kiedys takie proby i napisalem zwrotke z podwojnymi, a potem napisalem ja jescze raz z prostymi rymami i byla lepsza, bo klarowniejsza- szcegolnie jesli liczy sie dla mnie bardziej tresc , a nie forma.
przeciezznaszmnie
12 lutego 2010 - 23:42
Dzięki Pjusie.
chjn - nie napisałem, że to wskaźnik zajebistości rapera, ale zauważyłem to ostatnio, więc się kulturalnie spytałem. Z resztą wcześniej już to napisałem.


Podobne tematy:
21.04. Bielsko- B. SOTATILA + REGRES+SKTC
14.02 |RUDA ŚL| REGRES + TBxTB + BATTERED + ...
24.10 kraków: ABDUKTIO (Fin) i REGRES (Częstochowa
21.04. Bielsko- B. SOTATILA + REGRES+SKTC
Regres polskiego sportu
Regres polskiego sportu