czyzyk80
13 luty 2006 - 17:53
Pozdrawiam serdecznie

Mam następujacy problem - nie mam ikony "urządzenia BT" (Bluetooth device) w Panelu sterowania - nie mogę więc w żaden sposób konfigurować portów com i podobnych spraw przy łączności telefonu z komputerem z wpiętym kluczem BT. Jedyną opcją, którą mam - jest Konfiguracja Bluetooth związana z zainstalowanymi sterownikami do BT - Widcomm.

Dodam, że posiadam XP Professional z Service Packiem 2 - który niby zapewnia obsługę BT, jednak gdy podłącze pod USB mój BT - system ładnie go wykrywa, ale nie ptorafi znależć sterowników do niego (muszę sam wskazać - i wskazuje Widcomm). I tu mam pytanie - jakimi Wy sterownikami sie posługujecie? Bo ja chętnie bym spróbował tych windosowych - ale po prostu mój XP + SP2 nie znajduje żadnych :/

Mariusz K.
mikolajek
14 luty 2006 - 09:36
jakimi Wy sterownikami sie posługujecie?


Ja mam Bluesoil - nie ma z nimi najmniejszego problemu, tylko do sposobu łączenia trzeba się przyzwyczaić. Tzn. jest bardzo prosty, ale aż zbyt łopatologiczny dla mnie... :lol: Kwestia gustu.
Te stery praktycznie same się skonfigurowały - dodały porty COM 7 i 8 do usługi Serial Port, także fon łączy się z kompem bez problemu.
Jedyne co robiłem ręcznie to dodawałem port 9, bo taki miałem domyślnie w palmtopie (do połączenia z ActiveSync przez BT) - w sterach PDA nijak nie dawało się zmienić na inny... :?

Sterowniki Windowsowe mam na służbowym laptopie - brak uprawnień do instalacji innych :cry: Zdecydowanie je odradzam - są po prostu toporne - zero funkcjonalności!
Pierwszy z brzegu przykład - jeśli transferujesz kilka plików, to musisz każdy potwierdzać na PC (na fonie już się z tym uporałem) - nie muszę dodawać, że jak chcesz przesłać np. 20 motywów, to nie jest to miłe...
kosmo
14 luty 2006 - 10:20
hmm niekoniecznie, widcomm mimo wszystko jest wg mnie najlepszy, jak transferujesz kilka rzeczy to przynajmniej u mnie byla opcja w stylu:
-odrzuc
-zezwol raz
-zezwalaj zawsze i nie pytaj wiecej
+cala masa roznych profili (ktore mozna bardzo dobrze skonfigurowac jak sie umie)

a co do instalacji to zazwyczaj dziala to tak ze masz instalke od widcooma, odpalasz ja, i podczas instalacji znajduje Ci urzadzenie bt, instaluje i wszsytko powinno dzialac. A zeby urzadzenie dzialalo tylko na sterach od xp to w moim przypadku musialem wejsc na stronke producenta i sciagnac jakis maly sterownik i system dopiero wtedy poprawnie zainstalowal sterowniki swoje.
mikolajek
14 luty 2006 - 11:28
hmm niekoniecznie


Tzn. ja mówię o standardowych sterownikach Windows, nie o Widcommie, bo chyba się nie zrozumieliśmy... :wink:
kosmo
14 luty 2006 - 11:31
aaa przepraszam przeczytalem "widcommowskie" zamiast "windowsowe" :)
czyzyk80
14 luty 2006 - 14:38
Dzięki Wam za odpowiedz
Mam pytanie do Ciebie Kosmo - w jaki sposób i gdzie szukałeś tych sterowników do XP? Bo chętnie bym spróbował, jak BT działać mi bedzie na sterownikach windosowych, moze pojawi się wtedy ta "magiczna" inaczej ikonka? Tylko właśnie potrzebuje tych sterowników ;-)
Ewentualnie może masz je gdzieś u siebie na dysku?
kosmo
14 luty 2006 - 14:53
tutaj  jest to do urzadzen msi, osobiscie mam inny model msi niz tam zalecane ale tez dziala. Najlepiej gdybys podal jaki to model :-) wieczorem postaralbym sie cos znalesc
czyzyk80
14 luty 2006 - 17:57
Tez chciałbym wiedzieć, jaki to model :-) W blisterze jest ładny tekturowy napis, a na nim napisane - Bluetooth Dongle :-) do tego płyta cd z napisem - drivers % software ;-)  nazwy firmy nie uświadczysz :/


Podobne tem