czmiel
18 styczeń 2006 - 22:08
Kurcze mam problem chyba ze sterownikami do klucza BT na USB. Może ktoś z Was mógłby mi pomóc ...

Sprzęt:
- PC z WinXP SP2
- klucz BT BLUETAKE BT009Si (stery BlueSoleil_1.4.9.3)
- telefon S-E P910i
- słuchawka BT S-E HBH-602
- program Salling Clicker 3.0.1

1. Po podłączeniu klucza BT Windows instaluje swoje sterowniki i BT działa. Mogę połączyć się z programem Clicker i korzystać z zarządzania aplikacjami na PC z poziomu telefonu (iTunes, WMPlayer, PowerPoint, itd.) Mogę sparować telefon z komputerem, mogę korzystać w Windowsie z opcji Wyślij do urządzenie BT i ogólnie działa.
Nie działa natomiast słuchawka BT, tzn. system ją widzi, dodaje jako urządzenie audio ale nie wykrywa jej jako dodatkowego mikrofonu i głośniczka - czyli jednym słowem nie mogę z niej korzystać, np. w Skype czy w innych aplikacjach.

2. Wkładam klucz BT i instaluję soft z dołączonej płyty z oprogramowaniem. Po tym zabiegu Windows widzi słuchawkę i działa ona tak jak powinna - czyli można rozmawiać przez Skype.
Problem zaczyna się jeżeli chodzi o telefon ponieważ widzi go tylko zainstalowane oprogramowanie do BT a Windows nie i tym samym nie mogę połączyć się z programem Clicker, który pokazuje, że BT jest niedostępny i nie mogę, np. przesyłać plików między PC a telefonem z poziomu oczywiście Windowsa bo z poziomu oprogramowania BT mogę.

W czym może tkwić problem? Ma ktoś jakieś pomysły?
Chciałbym obsługiwać oba te urządzenia a nie decydować się tylko na Skype lub Clickera ...

Wyczytałem w FAQ SallingClicker, że problemem może być fakt, że Salling Clicker działa tylko na sterownikach Microsoftu i Widcomma. Słabo znam język więc tak to zrozumiałem.
Pozwolę sobie załączyć cytat z tego FAQ w jęz.angielskim:
"Q: Why is my Bluetooth not recognized by Salling Clicker?

A: The most likely reason for this is that your computer is not using a compatible Bluetooth "stack". Salling Clicker supports the Widcomm and Microsoft stacks. At this time, we do not support the Toshiba stack, for instance.

If you are using Windows XP service pack 2, chances are you will be able to switch from, say, the Toshiba stack to the Microsoft stack, which would give you compatibility with Salling Clicker."

Z góry dzięki za pomoc :)


Podobne tem